Wycieczka edukacyjna do Muzeum w Auschwitz

W dniu 29 maja uczniowie klas 7 i 8 pod opieką Pani Alicji Dobrowolskiej, Ewy Jordan i Małgorzaty Liberskiej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia, gdzie zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau- miejsce o ogromnym znaczeniu historycznym i symbolicznym.
Wyjazd był dla uczniów ważną lekcją historii oraz okazją do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami
II Wojny Światowej.

Wycieczka była nie tylko lekcją historii ale również ważnym doświadczeniem wychowawczym.
Uczniowie z powagą i skupieniem poznawali wydarzenia sprzed lat, uświadamiając sobie, jak ważne są tolerancja, szacunek oraz pokój między narodami.
Tego rodzaju wyjazdy pomagają młodzieży lepiej zrozumieć historię, sprzyjają refleksji nad wartością pokoju oraz szacunku do drugiego człowieka.